HABER, Uncategorized

KOOPERATİF PROJE AKADEMİSİ

KOOPERATİF PROJE AKADEMİSİ:

2012’de yayımlanan Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planında göre yer alan önemli sorunlar arasında kooperatif yöneticilerin işletme bilgi ve tecrübesinin yetersiz ve kurumsal yönetim ilkelerine uymamaları bulunmaktadır.

Bu da kooperatiflerin gelişmesini önlemekte, rekabet gücünü düşürmekte, hizmet kapasitesini azaltmaktadır.

Kooperatiflerin karşı karşıya olduğu bu sorunları çözmenin yolu, onlara sistemli ve ihtiyaçları doğrultusunda  danışmanlık hizmetleri sunmak üzerek  kooperatifimiz ve kuracağımız üst birlik üyelerine hizmet etmek üzere  KOOPERATİF PROJE AKADEMİSİ Kurulmuştur.

Bu kapsamda; Kooperatiflerin karşı karşıya olduğu bu sorunları çözmenin yolu, onlara sistemli ve ihtiyaçları doğrultusunda yönetim danışmanlığı, mali danışmanlık ve proje danışmanlığı hizmetleri sunmayı hedeflemekteyiz.

Kooperatiflere hibe veya makine ekipman, ile hammadde destekleri veren aşağıdaki kurumlara yönelik olarak konusunda uzman arkadaşlarımızdan oluşmuş olan PROJE AKADEMİSİ ile hizmet sunmayı planlamış bulunuyoruz.

DESTEK VEREN KURUMLAR AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

1- KOOP-DES

2- İPARD

3- AB FONLARI

4- TKDK

5- KALKINMA AJANSLARI

6- STK LAR

PROJE AKADEMİSİ TARAFINDAN Bu kuruluşlara hibe yazımından projenin yürütülmesine, bütçeleme ve raporlanması ile iş bitiminde son raporlama süreçleri konusunda danışmanlık hizmetleri verilmektedir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir